مشاورلاین، امنیت و اطمینان در مشاوره
فارسی
consultant-profile-image
ارتباط با مشاور :
دکتر حسین اسدبیگی
متخصص روانشناسی بالینی
مدرس دانشگاه
ش. پ: 2297

حسین اسدبیگی هستم ، متخصص روانشناسی بالینی

سوابق تحصیلی

در سال 1365 در رشته روانشناسی بالینی وارد دانشگاه علامه طباطبایی تهران شدم و در سال 1370 در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فردوسی مشهد شروع به تحصیل کردم و در سال 1387 در آزمون ورودی دکتری روانشناسی بالینی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی پذیرفته شدم. پایان نامه لیسانس اینجانب در مورد ویژگی‌های شخصیتی هنرپیشگان سینما و تأتر و تلویزیون بود، پایان نامه فوق لیسانسم در مورد تفسیر خواب و رویا و پایان نامه دکتری تخصصی روانشناسی بالینی من در خصوص آموزش به خانواده های معتادان برای ترغیب آنان به درمان به نام روش کرفت بود.

سوابق کاری

 اولین تجربه کاری اینجانب در سال 1370 در مرکز مشاوره بنیاد شهید مشهد و تجربه بعدی، تدریس در دانشگاه پیام نور کاشمر خراسان رضوی در سال 1372 بود. از آن تاریخ در دانشگاه های آزاد نایین، رودهن، قم، سمنان، گرمسار، آزادعلوم پزشکی تهران، قزوین، علمی کاربردی بهزیستی و نیروی انتظامی سالها تدریس داشته‌ام.

    در سال 1380 از طرف ستاد مبارزه با مواد مخدر به دوره آموزشی دو هفته‌ای بازتوانی معتادان در کشور مالزی اعزام شدم و در سال 1384 یک هفته به افغانستان رفتم و به پزشکان و روانپزشکان هرات و کابل در مورد اعتیاد تدریس کردم. از سال 1378 تا حال حاضر در مراکز مشاوره و در کلینیک‌های ترک اعتیاد و در اجتماع درمان مدار (TC) فعالیت داشته‌ام. در طی این سالها در کارگاه‌های آموزشی بسیاری در خصوص اعتیاد، خودکشی، آسیب شناسی روانی، آسیبهای اجتماعی، اختلال هویت جنسی، مهارت‌های زندگی، روش‌های رواندرمانی، مشاوره و مداخله تلفنی و .... تدریس کرده ‌ام.

از سال 1393 تا 1396 به مدت سه سال رییس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور بودم و از سال 1380 تا کنون در حوزه آسیبهای اجتماعی مشغول به کار هستم و یکی دیگر از حوزه های فعالیت اینجانب مشاوره تلفنی در صدای مشاور 1480 از سال 1374 تا 1385 و خط ملی اعتیاد در سال 1390 تا 1394 و پلیس 110 در سال 1381 و 1382 بوده است. همچنین از سال 87 در برنامه های زنده و ضبط شده تلویزیونی بسیاری به عنوان کارشناس شرکت داشته‌ام. از سال 97 نیز تا این اواخر با حدود 500 زوج متقاضی طلاق توافقی، مشاوره قبل از طلاق انجام داده ام. یکی دیگر از فعالیتهای اینجانب از سال 1370 راه اندازی و اجرای جلسات گروه درمانی برای مراجعین مختلف حتی برای مبتلایان به ترنسکسوالیسم یا اختلال نارضایتی جنسیتی (سال 83) بوده است.

کتابی در مورد رواندرمانی گشتالت را در سال 1376 ترجمه و به چاپ رساندم و در ترجمه کتابهای راهبرد جوامع مراقب در خصوص پیشگیری از اعتیاد و مهارتهای زندگی بوتوین که به چاپ رسیدند همکاری داشته ام.

درطی این سی سال تجربه های بسیاری برای کار با مراجعین در زمینه های مختلف اندوخته‌ام که امیدوارم بتوانم با این تجارب به انسانهایی که در رنج هستنند کمک کنم.

حوزه های تخصصی

   با توجه به تحصیل در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در رشته روانشناسی بالینی و عضویت در سازمان نظام روانشناسی از آغاز تشکیل آن با شماره عضویت 230 و دریافت پروانه اشتغال از این سازمان با شماره پروانه 2298 و همچنین تجارب بیشمار در حوزه های آسیبهای اجتماعی و رواندرمانی و تدریس مطالب مربوط  به آنها در حوزه های ذیل می توانم خدمات روانشناختی مفیدی ارایه کنم:

مشاوره اعتیاد برای مبتلایان و خانواده های آنها، افسردگی و اضطراب و پیشگیری از خودکشی، زوج درمانی و مشاوره قبل از ازدواج و قبل از طلاق، مشکل افرادی که از جنسیت خود ناراضی هستند، فرار از منزل و مشکلات نوجوانان، اختلالات شخصیت مرزی، وسواسی و غیره. رویکرد اصلی اینجانب مراجع محوری و همچنین روابط اُبژه در روانکاوی و تحلیل  در مشاورلاین می‌باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟
پشتیبانی آنلاین مشاورلاین
ارسال از طریق واتساپ