مشاورلاین، امنیت و اطمینان در مشاوره
فارسی
consultant-profile-image
ارتباط با مشاور :
دکتر مهدی امینی
متخصص روانشناسی بالینی
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
ش. پ: 2522

مهدی امینی هستم ، دکتری تخصصی روانشناسی بالینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان (انستیتو روانپزشکی تهران).

سوابق تحصیلی

با توجه به علاقه شخصی­‌ام به رشته روانشناسی بالینی، تحصیلات دانشگاهی من در تمامی مقاطع تحصیلی در این رشته بوده است. پس از پایان تحصیل در دوره کارشناسی روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی، در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت کردم. در سال 1383 در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم توانبخشی و رفاه اجتماعی (دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سابق) پذیرفته شدم و پس از آن مقطع دکتری تخصصی (PhD) خود را نیز در همان دانشگاه ادامه دادم. در سال 1393 از رساله دکتری خود دفاع کرده و با درجه عالی از این مقطع فارغ‌التحصیل شدم. تمرکز من در دوران تحصیل، علاوه بر یادگیری مهارت‌های مورد نیاز برای روان درمانی و مشاوره؛ آموزش و پژوهش هم بود.

سوابق کاری

پس از فراغت از تحصیل، به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به فعالیت شدم. اهم فعالیت‌های بنده از زمان آغاز به کار در کسوت عضو هیات علمی، آموزش آکادمیک به دانشجویان، آموزش همگانی، روان درمانی و مشاوره و پژوهش در حوزه‌های مختلف سلامت روان و به ویژه شخصیت، اختلالات شخصیت، اختلال مصرف مواد، اختلال رفتار اعتیادی، فرزندپروری، رفتار سازمانی و ... بوده است. از این رو، با علاقه زیادی که به موضوعات علمی داشتم تا به حال چندین مقاله و کتاب در زمینه‌های فوق به فارسی و انگلیسی چاپ کرده‌ام.

به غیر از سوابق فعالیت‌های علمی، دانشگاهی و آموزشی اینجانب، می‌توان به همکاری با مراکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، علم و صنعت و غیره ـ در زمینه مشاوره و آموزش مشاوران و درمانگران این مراکز ـ اشاره کرد.

علاوه بر فعالیت تخصصی در زمینه مشاوره و رواندرمانی، از 15 سال گذشته به عنوان مجری و همکار پروژه‌های مرتبط با روانشناسی سازمانی، گزینش کارکنان، جانشین‌پروری و تربیت مدیر در شرکت‌هایی چون توانیر و شرکت‌های تابعه آن، بانک مسکن، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا)، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت آب و برق ایران، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، مجموعه مدد ایران، شرکت هوآوی و غیره، مشغول به همکاری بوده‌ام.  

ارتباط داشتن با انسان‌ها و حمایت از آنها، کمک در یافتن مسیر درست در زندگی به مراجعین و توانمندتر کردن آنان، همواره یکی از زیباترین فعالیت‌های زتدگی شخصی من محسوب می‌شود. در این راستا، تعامل با دانشجویانم به عنوان فراگیر و مراجعینم، همواره برایم بسیار شعف‌انگیز است.

حوزه‌های تخصصی

به عنوان یک روانشناس بالینی، روان درمانگر و مشاور، سابقه‌ تخصصی نسبتاً طولانی در زمینه تشخیص و درمان اختلالات روانی، اختلالات شخصیت، اختلال مصرف مواد، مشاوره فرزندپروری و مشاوره نوجوانان دارم؛ و مدت ۱7 سال است که در این زمینه به فعالیت تخصصی مشغول هستم. بدین منظور، مجوز فعالیت تخصصی و حرفه‌ای خود را از چندین سال قبل و به شماره 2522 از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده‌ام.

با توجه اینکه به صورت تخصصی در زمینه تشخیص و درمان اختلالات شخصیت، اختلال مصرف مواد و اختلالات روانی مقاوم به درمان فعالیت می‌کنم؛ رویکرد اصلی بنده در مشاوره و روان‌درمانی درمان شناختی- رفتاری (CBT)، طرحواره درمانی (SFT) و رفتاردرمانی دیالکتیکی (DBT) است. این رویکردها از نظر اثربخشی جزو درمان­های مبتنی بر شواهد بوده و دارای تاییدیه از انجمن روانشناسی آمریکا (APA) برای درمان اختلالات مختلف روانی هستند.

نیاز به مشاوره دارید؟
پشتیبانی آنلاین مشاورلاین
ارسال از طریق واتساپ